Jak se správně saunovat?

Existuje mnoho názorů. Já osobně doporučuji každému ať si najde způsob, který mu vyhovuje nejlépe. 

 

Příprava:

Po svlečení a je nutné se důkladně osprchovat a umýt mýdlem. Je vhodné si umýt také vlasy. Následně je tělo možné osušit, není to však podmínkou.

 

Saunování: 

Usedněte nebo si lehněte na některou z lavic, která vám nejlépe vyhovuje. Optimální teplota je pro každého individuální. Mějte na paměti, ža saunování má být v každé své fázi příjemným prožitkem! Při pocení je možné provádět další čínnosti jako třeba masírováním se tělo prokrvuje. Polévejte kamna vodou doplněnou esencemi. Dobu saunování zvolte podle svých pocitů. V sauně vám musí být opravdu příjemně.

 

Ochlazování:

je možné volit ze tří variant - sprcha, bazén nebo káď s vodou, pobyt venku na vzduchu.

Po osušení je možno vykonat několik relaxačních protahovacích pohybů. Odpočiňte si a podle osobní potřeby doplňte tekutiny (alkohol se nedoporučuje).Potom vstupte opět do sauny.

 

2.a 3. fáze saunování:

Pro správný účel kvalitního saunování se snažte saunovací proces opakovat, tolikrát, kolikrát Vám bude příjemné.

 

Odpočinek:

Po třetí fázi saunování si důkladně osprchujte tělo vodou, umyjte si vlasy vodou a osušte se. Je možné použít vlasový kondicionér. Pro zajímavost doporučujeme přivonění k vlastní pokožce - budete překvapeni , jak krásně voní. Zahajte oddechový režim v odpočívárně nebo na pohodlném lehátku. Tělo si přikryjte prostěradlem. Odpočiňte si cca 30-60 min.

 

Ošetření pokožky a následná relaxace:

Ošetřete si vysušenou pokožku krémem nebo olejem. Dopřejte si klidnou chůzi na čerstvém vzduchu a po té relaxujte.